Microsoft Partner Network - Silver Application Development
Wybierz swoją strefę:  

PrefSuite - Efektywne rozwiązanie dla okien, drzwi i fasad - Klientów

 
Strona główna > KLIENCI > Peter Giesbrecht, Schweiz

Peter Giesbrecht, Schweiz

Konsultant w wywiadzie na temat PrefCo, PrefSuite i PrefService.
"Według kierownictwa, po całkowitym wdrożeniu PrefSuite należy zaoszczędzić około 30% kosztów całkowitych.

BHz: Peter Giesbrecht - Czy mógłby nam Pan dać jakieś spostrzeżenia na temat swojego życia konsultanta? Jakimi ważnymi projektami zarządzałeś do tej pory?
Giesbrecht:
Moja kariera była pod wieloma względami bardzo wielopłaszczyznowa. Pracowałem jako kierownik ds. biznesu i dywizji w Szwajcarii, Niemczech, Francji i USA, ale także jako niezależny konsultant, konsultant. Ponadto byłem odpowiedzialny za planowanie i zarządzanie budową zakładów produkcji szkła. Oprócz wprowadzenia oprogramowania PrefSuite, moim najważniejszym projektem jako zewnętrznego kierownika projektu było wprowadzenie oprogramowania w dwóch fabrykach szkła w USA w 1999 roku. Nowe oprogramowanie musiało zostać radykalnie wprowadzone w ciągu roku, aby rozwiązać problem "roku 2000". Moim celem w tym projekcie była oszczędność czasu w notowaniach i składaniu zamówień, ale przede wszystkim ścisła automatyzacja procesów produkcyjnych i wdrożenie produkcji bezpapierowej.

BHz: Pozwólcie mi zadać krótkie pytanie: jakimi językami posługujecie się?
Giesbrecht:
Chciałbym odpowiedzieć na to pytanie w ten sposób: Byłem w stanie zarządzać projektami we wszystkich wymienionych krajach w 100% bez tłumaczy ustnych w odpowiednim języku narodowym. Mówię więc po niemiecku, angielsku i francusku.

BHz: W latach 2002-2007 byłeś zatrudniony przez znanego szwajcarskiego producenta okien jako zewnętrzny kierownik projektu wprowadzenia oprogramowania PrefSuite. Jaka była ogólna procedura w tym przypadku?
Giesbrecht:
Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że wybór kompetentnego i odpowiedniego menedżera dla takiego projektu nie zawsze jest łatwy. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że wewnętrzni kierownicy projektów, ogólnie rzecz biorąc, często działają dość "stronniczo". Jednym z powodów jest to, że są oni często szefami działów i w ten sposób świadomie lub nieświadomie przedkładają interesy własnego departamentu nad interesy innych. Większość firm od lat specjalizuje się w swojej dziedzinie. Moim zdaniem, zewnętrzny kierownik projektu pracuje bardziej obiektywnie i może wziąć pod uwagę znacznie więcej obszarów biznesowych całej firmy z "widokiem z zewnątrz". Pomaga to wyraźnie różnym działom i obszarom!
Po wyjaśnieniu kwestii kierownika projektu, organizacja projektu, która była częścią kontraktu, została przygotowana i wdrożona.
W trakcie tego projektu moim zadaniem było nawiązanie i skoordynowanie dialogu pomiędzy kierownictwem, wszystkimi użytkownikami wewnętrznymi i dostawcą oprogramowania, tj. firmą PrefCo.

BHz: Czy może Pan podać konkretne specyfikacje klienta, do których musiał się Pan stosować?
Giesbrecht:
Zdaniem kierownictwa, po pełnym wdrożeniu PrefSuite, począwszy od sprzedaży, poprzez produkcję, aż po dostawę, należy zaoszczędzić ok. 30% całkowitych kosztów: 10% natychmiast, a następnie kolejne 20% z dużą krzywą uczenia się.
Wymagania te mogły zostać spełnione na tyle dobrze, że cały pakiet oprogramowania PrefSuite zwrócił się w ciągu 3 lat. Jednocześnie IT przekształciło się w coś, co nazywam "szczupłą technologią informatyczną". Oznacza to niższe koszty sprzętu, serwisu i personelu oraz większą niezawodność działania.

BHz: Zanim ostateczny wybór padł na PrefSuite, Ty i Twój zespół projektowy ocenialiście oprogramowanie przez około 6 miesięcy. Co zadecydowało o tej decyzji?
Giesbrecht:
PrefSuite nazywam "rozwiązaniem all-in-one" (wszystko w jednym), co oznacza, że wszystkie dane mogą być wprowadzone tylko raz podczas tworzenia notowań lub składania zamówienia i mogą być zapytane, poprawione lub uzupełnione w dowolnym późniejszym czasie. Jest to bardzo przyjazne dla użytkownika i pozwala uniknąć przerw w korzystaniu z jednej bazy danych. Teraz z pewnością można zrozumieć, że skutkuje to ogromnymi oszczędnościami czasu i kosztów.
Moim celem w tym projekcie było również zaoszczędzenie minut tam, gdzie tkwi największy potencjał. PrefSuite oferuje szeroki wachlarz argumentów, na przykład tak zwaną "bardzo szybką ofertę". Dzięki tej wydajnej aplikacji użytkownik może w ciągu kilku sekund tworzyć, drukować lub wysyłać oferty - nawet w zupełnie różnych wariantach. Zakładając oszczędność czasu na poziomie 20%, oznacza to nie tylko niższe koszty na ofertę, ale również szybką i terminową reakcję na potrzeby klienta. Ponadto cała PrefSuite działa tak efektywnie, że dzięki bardzo szybkiej ofercie można od razu stworzyć niezliczone dodatkowe możliwości w postaci alternatywnych ofert całkowitych.
Ponieważ nie musisz już tworzyć list szkła, okuć czy profili, oszczędzasz kolejny ważny procent czasu. Oznacza to, że PrefSuite jest korzystny dla każdego. Po prostu pracują efektywniej!
Duże znaczenie mają również koszty takiej konwersji oprogramowania. Zawsze doceniałem otwartą i przejrzystą komunikację w zakresie ceny całkowitej i wszystkich kosztów dodatkowych, takich jak koszty podróży. Ułatwiło mi to znacznie pracę w zakresie zarządzania projektami, związanych z nimi umów dotyczących zarządzania i ich specyfikacji.

BHz: Jakie były główne przeszkody w realizacji tego projektu?
Giesbrecht:
Obliczenia wariantowe były początkowo dużym problemem. Większość klientów interesuje się oknami drewnianymi. Teraz chciałoby się pisać do tych klientów naturalnie kilka ofert, a więc na przykład również warianty z tworzyw sztucznych. Ponieważ jednak nie ma analogowych plastikowych wersji 1:1 do okien drewnianych, PrefCo musiało opracować dostosowany do potrzeb moduł do tak zwanych obliczeń wariantowych, zgodnie ze specyfikacją użytkownika. Moduł ten jest do dziś używany z wielką satysfakcją.

BHz: do usługi PrefService: Czy byłeś zadowolony?
Giesbrecht:
Serwis firmy PrefCo GmbH bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bardzo szybko znaleziono optymalny dialog pomiędzy kierownikiem projektu, kierownictwem i dostawcą oprogramowania.
Zespół projektowy wokół Pani Kümmel zawsze był w stanie spełnić specjalne wymagania i zmiany w sposób w pełni satysfakcjonujący.
Z ekonomicznego punktu widzenia należy również wspomnieć, że w żadnym momencie nie istniało ograniczenie normalnej działalności - ani w sprzedaży, ani w produkcji.

BHz: Jakie moduły, Państwa zdaniem, również warte podkreślenia, gwarantują zwiększoną efektywność średnich i dużych producentów okien?
Giesbrecht:
Monitoring! PrefSuite umożliwia produkcję bez użycia papieru za pomocą tego modułu. W ten sposób można osiągnąć znaczne oszczędności, ponieważ nie jest już potrzebny wykwalifikowany i wyspecjalizowany personel. Za pomocą kodu kreskowego lub chipu RFID dołączonego do elementu, informacje i instrukcje robocze mogą być precyzyjnie wyświetlane na odpowiednim centrum przetwarzania. Oprócz oszczędności na czasochłonnym drukowaniu, zmiany można wprowadzać online tuż przed przetworzeniem. Każdy element dostarcza więc wszystkich istotnych informacji, które są filtrowane dla każdego użytkownika w zależności od procesu pracy, tak że widzi on tylko "swoje" informacje do wykonania. Te dostosowane do indywidualnych potrzeb informacje zwiększają produktywność, znacznie skracają czas szkolenia na monitorowanym stanowisku pracy i zmniejszają poziom błędów. Informacje tworzone i potwierdzane w czasie rzeczywistym są również podstawą do śledzenia zamówień PrefWeb, gdzie użytkownik może śledzić stan swoich elementów w dowolnym momencie.

BHz: Dyrektor zarządzający firmy PrefCo GmbH, Jan Heinze, jest inżynierem mechanikiem. Co to oznacza dla praktyki wprowadzania oprogramowania?
Giesbrecht:
Oczywiście, "pochodzenie" Heinze'a jest bardzo korzystne przy wprowadzaniu oprogramowania "wszystko w jednym" z układem sterowania maszyny. Wie, kiedy, gdzie i przede wszystkim w jaki sposób należy wprowadzać i przetwarzać wszystkie dane, aby móc sterować maszynami. Było to bardzo przydatne w szwajcarskim projekcie, kiedy PrefCIM zastąpił komputer do kontroli produkcji. Dzięki całemu oprogramowaniu PrefSuite wszystko jest przetwarzane od oferty lub zamówienia do planowania produkcji i sterowania maszynami produkcyjnymi.

BHz: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Giesbrecht: Peter Giesbrecht | Fa. Projekte & Konzepte Peter Giesbrecht | www.giesbrecht.ch

BHz: Ben Heinze | Cand. Marketing / ESIC Valencia | ben.heinze@prefco.de | +34-608-558-299